Як підібрати подушку для комфортного сну?

Результат регулярного сну на невідповідній подушці -  біль у шиї і спині, головні болі та хронічна втома.

Все частіше ми задаємося питанням, як вибрати подушку для сну?!  Адже правильно підібрана подушка - гарантує здоровий і комфортний відпочинок та сон, вранці Ви будете відчувати себе бадьоро і легко. На що ж важливо звертати увагу в першу чергу при виборі подушки?


Види і форми подушок.

Від класичних «радянських» квадратних подушок вже дві третини людей перейшли до європейських прямокутних - адже вони набагато зручніше. Прямокутні подушки займають набагато менше місця на ліжку, а їх ширини абсолютно достатньо для підтримки голови і розслаблення м'язів. А багато хто вже відзначили і ортопедичні подушки.

Класичні подушки знайомі кожному з нас. Діляться вони на три стандартних розміри:
70х70 квадратна - все менш популярна, тому як нераціонально велика і незручна, за рахунок великої кількості наповнювача ще й дорога.
50х70 євро - займає мало місця, при цьому комфортніше у використанні ніж квадратна, дешевше за рахунок меншого розміру, підходить до більшості сучасних постільних комплектів.
40х60 дитяча - все ті ж якості, що у євро, але призначена для наших маленьких діток.


Ортопедичні подушки рекомендуються при вже наявних проблемах і підбираються індивідуально. Чи використовувати здоровим людям ортопедичну подушку - рекомендацій лікарів немає, як і заборон, тобто вирішувати Вам самим - потрібна вона чи ні.
Ортопедичні подушки можуть мати різну форму, а також можуть бути виготовлені з різних матеріалів.

Чи можна спати без подушки?

Без подушки спати не рекомендуються, так як з часом почне викривлятися шийний відділ хребта, провокуючи біль і інші неприємні наслідки.

Подушку пора міняти якщо:
- вона деформувалася
- вона неприємно пахне
- вона втратила висоту й обсяг
- наповнювач збився в грудки
- вранці Ви себе почуваєте втомленим в без причини

 

Висота подушки

З розмірами і видами подушок ми розібралися. Навчимося підбирати висоту подушки. При виборі висоти подушки, необхідно враховувати особливості будови тіла і улюблені пози для сну:

- якщо Ви зазвичай спите на боці, то висота подушки повинна відповідати ширині плеча. Заміряйте відстань від шиї до крайньої точки плеча. Любителям такого сну комфортно буде на подушках заввишки 10-14 см, деяким широкоплечим чоловікам необхідно навіть висота 16+ см. - такі подушки найчастіше мають приписку «з висотою».

- якщо Ви полюбляєте спати на спині, то Вам потрібна подушка 8-13 см.
- якщо Ви спите на животі, вибирайте низькі подушки - 6-8 см заввишки;

- якщо уві сні ви постійно перевертаєтеся, і не можете визначити в якій позі Ви найчастіше спите, вибирайте подушку середньої висоти.


Жорсткість подушки 

Жорсткість подушки для сну також підбирається індивідуально, і залежить від вподобаної пози сну:

- жорсткі подушки потрібно вибирати любителям спати на боці і людям з проблемами опорно-рухового апарату. Жорстка подушка забезпечує підтримку голови під час сну, знімаючи напругу з м'язів шиї. Жорсткі подушки зазвичай наповнюють кінським волосом, латексом і деякими синтетичними наповнювачами.

- подушки середньої жорсткості для тих, хто спить на спині. Середню жорсткість мають більшість подушок, і якщо немає міток «м'яка» або «жорстка», швидше за все вона буде середньої жорсткості.

- м'які подушки для любителів спати на животі. Такі подушки найчастіше наповнюють пухом/пером, синтетичним пухом і поліефірним волокном.

Наповнювач подушки


Натуральні наповнювачі:

- пух та перо добре пропускає повітря і відмінно поглинає вологу, тому такий наповнювач регулює теплообмін. Використовується найчастіше лебединий, гусячий, качиний або курячий пух / перо, які самі по собі є алергенами, що вже говорити про пилових кліщів, які заводяться в наповнювачі якщо за подушкою не доглядати. Для догляду необхідно регулярно просушувати і дезінфікувати, термін пухової подушки недовгий.

- наповнювач з овечої і верблюжої вовни, як і пух, добре пропускає повітря і відмінно поглинає вологу. Овеча шерсть - м'який наповнювач, і також з високим ступенем алергенну. АЛЕ, великим плюсом є терапевтичний ефект при застудах і мігрені. Догляд не простий.

- бамбукове волокно - один з найбезпечніших натуральних наповнювачів. Воно відмінно пропускає повітря, вбирає вологу і легко її виводить, і абсолютно антиалергенне, має середню жорсткість, що дає хорошу підтримку голові і шиї, і не збивається в грудки. Догляд простий - допускається прання у пральній машині. Але вартість такої подушки висока.

- натуральний латекс - це відмінний гіпоалергенний матеріал, який легко приймає форму голови і шиї, а потім швидко відновлюється. Ціна чимала, але термін служби подушки до 20 років. Може не підійти тільки у разі алергії на натуральний латекс.

- гречане лушпиння - гіпоалергенний наповнювач, в якому не заводяться пилові кліщі. Луска гречки чіпляються один за одного і при постійному використанні «запам'ятовують» форму голови. З мінусів - легкий шелест.

- трави - теж можуть мати шелест, але приємно пахнуть, і мають оздоровчий ефект. В якості наповнювача використовують шишки хмелю, мелісу, м'яту, розмарин, шавлію, ламінарію, іван-чай, рогозу та інші. Найчастіше трави змішують з вереском, осокою або навіть соломою для додавання подушці жорсткості. Термін служби трав'яної подушки 3-12 місяців.

- бавовна - це класична вата, що володіє коротким терміном використання - до 1 року. Дуже м'яка і не практична, збивається, прання недопустиме взагалі. 

Синтетичні наповнювачі

Синтетичні наповнювачі - сучасні, недорогі, антиалергенні, дуже прості в догляді - відмінне рішення на сьогоднішній день.

- поліестер, синтепон і поліефірні волокна - не накопичують пил, недорогі і прості в догляді - допускається прання в машині. Але недовговічні - швидко уминаються, стають плоскими, а значить втрачають свою основну функцію.

- холлофайбер - це той самий поліестер, скручений в кульки і закріплений силіконом - більш довговічний, недорогий і теж переться в машинці.

- силікон - це пустотілі волокна поліестеру. Силіконовий наповнювач більш легкий і м'який, пропускає повітря, коштує недорого, допустиме прання у машині, але не дуже довговічний.

- тінсулейт - поліестер, скручений в спіралі і закріплений силіконом. Довговічний - більше 5 років служби, допустиме прання у машині, помірна вартість.

- піна або «меморі» - сучасний наповнювач, що використовується для ортопедичних подушок, який приймає форму голови забезпечуючи максимальний розслабляючий ефект для м'язів. Тривалий строк служби - понад 10 років. зберігає форму голови, не привабливий для кліщів і цвілі, служить не менше 10 років, але й ціна не маленька.

- мікроволокно - синтетичний або штучний пух, абсолютно антиалергенний, дуже легкий і довговічний. З мінусів - не вбирає вологу та електризується. Для догляду допустиме прання у машині.

- мікрогель - теж замінник натурального пуху, але дорожчий ніж мікроволокно за рахунок своїх властивостей. Легкий, не викликає алергії, поглинає і відводить вологу, переться у машині. Термін служби до 10 років.

- віско або віскоеластік - пористий наповнювач, схожий з піною, використовується для ортопедичних подушок. Матеріал легко приймає форму голови і відновлює форму після використання. Термін служби до 10 років, помірна вартість, але прати його не можна.

Деякі дрібниці, які важливо знати:

- хороша подушка повинна відновлювати форму.
- не мати різкого хімічного запаху
- практичніше подушка буде з блискавкою на чохлі, завдяки чому можна прибрати або додати наповнювач, регулюючи висоту і жорсткість.

Тепер Ви знаєте практично все, що потрібно для індивідуального підбору подушки, і ми пропонуємо Вам підібрати подушку в нашому асортименті ТУТ.