У багатьох наших співвітчизників асоціація з Китаєм, м'яко кажучи, не дуже. Вважають, що Китай, може постачати тільки дешевий ширпотреб.
У нашому столітті це далеко не так. Що стосується сатину, саме в Китаї з'явився цей матеріал, саме Китай започаткував виробництво такої дорогої і чудовою тканини.
Вироби з сатину, могли дозволити собі тільки вельможі, а виробництво цієї тканини дуже довго залишалося на батьківщині. Лише в середині дев'ятнадцятого століття виробництво сатину було запатентовано в Європі.

Різновидів сатину дуже велике, але спільна риса це переважна кількість бавовни в основі тканини. У недорогому сатині можуть використовувати синтетичний матеріал, але натуральний сатин завжди складається з 100% бавовни.
Щільність натурального сатину, досить висока в залежності від виду тканини на один квадратний сантиметр йде від 85 до 200 ниток. Завдяки цьому сатин відрізняється підвищеною зносостійкістю, а так же прекрасно зберігає свій вигляд в процесі тривалого користування.

Сатин хорошої якості не може коштувати дешево. А вся справа в його виробництві і методики яку використовують.
Сатин з дорогого сегменту виготовляють з 100% бавовни, є спеціальна система, його почергово вимочують спочатку в лугу потім в кислоті, при такій обробці бавовна стає міцніше і краще піддається фарбуванню.

Сатин бюджетного сегмента також з бавовни але перед виробництвом його просто проганяють між нагрітими валиками спеціальних машин. .
Бюджетний сатин такий же щільний і має право на своє існування, але за терміном служби поступається місцем більш дорогому виробництву.
Незабаром після покупки сатину з бюджетного класу, через кілька прань, ви виявите що блиск матеріалу пропав, з'явилася якась, неприємна шорсткість поверхні до якої прилипає будь-яка ворсинка, відповідно псується враження про покупку і стає шкода витрачених грошей.

Сатин постачають з Пакистану, Росії, Туреччини, Італії та Китаю.