Який вибрати халат і як правильно підібрати розмір?

Найчастіше при покупці халата наші клієнти сумніваються в розмірі, типі тканини і складу матеріалу халата. І ми вирішили розповісти вам наскільки це просто і легко.

Для початку необхідно визначиться для якої мети вам потрібен халат - для краси, комфорту, зігріву, для спа або банний.

    

Для краси потрібно вибирати не тільки красиві дизайни, але і звертати увагу на тканини. Халати для краси найчастіше будуть з легкою і тонкою текстурою матеріалу - з шовку, атласу, тонкого трикотажу, віскози та інших. Халати такого плану необхідно брати чітко за розміром, наприклад: якщо Ви носите М, значить і халат необхідно вибирати розміру М, звичайно ж з огляду на розмірну таблицю виробника, тому що М-ки різних виробників можуть істотно відрізнятися між собою. Крій халатів для краси не повинні мати спущеного плеча, як наприклад у банних махрових халатів, довжину і декоративне оздоблення вибираєте за бажанням, рукав по комфортності.


Для комфорту халати вибирають ті споживачі, які люблять носити їх як основний домашній одяг. І такі халати потрібно вибирати з особистого досвіду. Найчастіше люди вже мали в своєму гардеробі домашні халати або користувалися ними в готелях, і точно знають чи було в них зручно, і орієнтуватися на свої переваги по тканині і фасону. Найпопулярнішим халатом вже довгий час є класичний махровий халат з бавовни, але все більшу популярність набирають бамбукові халати, тому як вони володіють всіма позитивними властивостями бавовни, але мають масу своїх переваг, наприклад дорогий і благородний зовнішній вигляд і фантастична м'якість. Ми ж рекомендуємо для комфортного відпочинку халати тільки з натуральних тканин:
- бавовна
- бамбук
- віскоза
- тенсел
- комбінації натуральних тканин
Натуральні тканини пропускають повітря, ви не будете в них потіти і відчувати тільки комфорт. При цьому абсолютно допустима невелика кількість синтетики в складі - їх додають для більшої ізностойкості і міцності тканини, які ніяк не впливають на позитивні властивості основного натурального складу.

Для тепла халат буде об'ємним, пухнастим і цілком може виявитися досить важким, якщо це натуральна тканина. Але частіше теплі халати виготовляються з синтетичних матеріалів, таких як мікрофібра, поліестер, плюш, велсофт. Халати з цих тканин будуть дуже легкими і теплими, але абсолютно не підходять в якості банного халата після водних процедур.


 

Для спа, лазні і сауни халат повинен бути виключно з натуральних складом, синтетичні тканини можуть сильно нагріватися від високих температур і вам точно не буде при цьому комфортно. І Ідеальним рішенням буде вафельний халат з бавовни або бамбука, а також їх комбінації у складі тканини. Є також двошарові халати, які створені спеціально для спа - верхній шар з бавовняного або бамбукового мікроволокна, нижній (дотичний з тілом) з бавовняної або бамбукової махри з ворсом, як у рушників. Такі халати чудово поглинають вологу і світло, залишаючись затишними і м'якими, неймовірно комфортними та зручними.
    

Тепер розберемося з розмірами.

І тут немає нічого складного

- тонкі халати завжди вибираємо за розміром, орієнтуючись на розмірну сітку виробника. Тонкі халати з трикотажу, шовку, віскози та інших подібних тканин повинні підкреслювати фігуру і сидіти відмінно по фігурі як звичайний ваш одяг.

Важливо орієнтуватися на ширину плеча, обхват грудей і талії, довжину халата і рукавів вибираємо виходячи з власного смаку. Якщо у вас змішаний розмір або нестандартна фігура - великі груди або широкі плечі - варто звернути увагу на халат більшого розміру, орієнтуючись на більший параметр тіла.
Наприклад: якщо у вас верх розміру S, а низ розміру М, необхідно брати халат М або L, інакше в стегнах він буде просто вам малий.

- об'ємні халати з махрової тканини або велсофт, наприклад, рекомендується брати на розмір більше. Це обумовлюється більшим комфортом і зручністю, а також практичністю, в нього можна відмінно загорнутись, при цьому він не виглядає «не за розміром».

При виборі халата орієнтуємося на бажану довжину враховуючи Ваш зріст. Довжина рукавів зазвичай регулюється підворіттям, яке найчастіше як дане в таких халатах. Ширина халата повинна бути не менше, ніж обхват в найширшій точці + 15-25 см - це необхідно для комфортного запаху халата під пояс.
Наприклад: у жінки найширша точка - обхват стегон, який становить 105 см, тоді комфортна ширина халата для неї буде від 120 до 130 см. Для чоловіка з животиком - вимірюємо обхват живота і додаємо ті ж 15-25 см.

Зверніть увагу, що одне і теж значення розміру в жіночій і чоловічій розмірній сітці буде відрізнятися приблизно на 1 розмір. Іншими словами, чоловічий розмр М дорівнюватиме за параметрами жіночому розміром L. Тому орієнтуйтеся тільки на потрібну вам розмірну сітку.

На особливу увагу заслуговують дитячі халати, де батьки роблять найбільшу кількість помилок вибираючи халат орієнтуючись на вік дитини.

Наприклад: дитина 10-ти років, має високий зріст або навпаки - дитина дуже низького зросту, тоді стандартний халат на дитину 10 років вже буде йому малий або великий. Так само потрібно враховувати й інші індивідуальні особливості - наприклад вагу, яка також може істотно відрізнятися у дітей одного віку і зросту.

Незважаючи на ці нюанси, все-таки дитячі халати вибрати не складно - ми рекомендуємо брати халати на 2, а то і 3 розміри більше - «на виріст». Так, спочатку він може бути трохи довше, але це не критично, а рукава можна підвернути до потрібної довжини, зате він точно не буде малий, а термін його використання дитиною значно збільшиться.